Masáže Monika


Jak jsem začala? Co mě vede k masážím?
Masírování mě vždycky lákalo a bavilo, ale neměla jsem odvahu udělat takovou změnu, která obnášela získání nové kvalifikace a nový začátek. Definitivně jsem se rozhodla na podzim roku 2002 a pak šlo vše rychle. První kurz jsem absolvovala v Hradci Králové a další pak v Brně. Stále se snažím vyhledávat nové a nové poznatky a zkušenosti. Postupem času jsem získala řadu certifikátů a oprávnění.

Na co se specializuji?
Vedle běžných masáží se specializuji i na baňkování a nyní také na lymfatickou masáž, ve které vidím velkou budoucnost. Lymfatická masáž je detoxikace organismu, která se provádí formou jemné masáže kůže a podkoží, odstraňuje celulitidu, vyhlazuje pokožku. Omezuje zadržování vody v organismu a otoky. Po zakoupení přístroje Lymfoven Kosmetik provádím lymfatickou masáž i přístrojově.

Jaké je moje poznání?
Kdo chvíli stál, stojí opodál...

O masážích

Masáže Vám nejen pomohou od bolesti ale také Vaše tělo zregenerují a obnoví kondici. Masáž je jedním z nejstarších léčebných, rehabilitačních a relaxačních prostředků. Již v dávné minulosti přišel člověk na to, že třením či hnětením lze zmírnit bolest, odstranit únavu nebo připravit tělo na zátěž. V současnosti existuje mnoho typů masáže, které mají nejrůznější zaměření. V souvislosti s tím se používá nepřeberné množství masérských hmatů, z nichž každý má svůj přesný význam. Z toho vyplývá, že žádný stroj, žádné masážní křeslo nebo lehátko nemůže plně nahradit práci maséra. Pouze masérovy ruce dokáží citlivě vnímat a reagovat na individuální rozdíly, aktuální stav a požadavky každého jedince. Dokáže posoudit kdy a kde je třeba použít silnějších, nebo naopak jemnějších hmatů, kterým místům se vyhnout, a kterým věnovat zvláštní pozornost. Pod masérovým dohledem se tak masáž stává nejen velice příjemnou, ale především zdravou. Slovo masáž pochází z řeckého slova „massein“ neboli „hnětení“. Masér za pomoci éterických olejů, masážních emulzí stimuluje příslušné části lidského těla jako jsou svaly, vazy, klouby a šlachy.

Klasické masáže

klasické, sportovní, rekondiční
a regenerační masáže


mimo všech běžných masáží provádím také masáže:

  • horních končetin (karpální tunely)
  • kostrče
  • reflexní (bodová) masáž obličeje
  • lymfatickou masáž obličeje, krku a dekoltu
  • problematika otoku kolem očí, bolesti hlavy
  • akupresura při klasické masáži
Akupresura výborně doplňuje klasickou masáž a znásobuje její účinky. Při akupresuře mačkáme body na těle s nervovým zakončením, které může být zdrojem bolesti. Správnou akupresurou odblokujeme zdroj bolesti.

Lymfatická masáž

Co je lymfatická masáž a v čem tkví její tajemství?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkově výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru se možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapuet, který jemno a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice a sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kůra.

Jak funguje lymfatický systém?

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Jak se projevují poruchy lymfatického systému?

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, případně poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí a podobně, se většinou nejprve projevuje obyčejnou únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovanými otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Cvičení pomocí autotrakčního lehátka Medic

Autotrakční lehátka MEDIC vyrábí firma Dolejší již od roku 1991. Bylo vyvinuto pro preventivní a léčebné využití při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému. Trvalé jednostranné zatížení, ať už v poloze v sedě nebo ve stoje, tak typické pro náš současný život, vede postupně k přetížení a následně k poškození přetěžovaných částí těla:
Nedoporučuji úplně obrácenou polohu hlavou dolů tzv. netopýr. Případné použití polohy „netopýr“ pouze jen na základě konzultace s terapeutem.

Baňkování

Spolehlivá metoda odstranění bolesti zad

Lidé kteří těžce fyzicky pracují nebo mají sedavé zaměstnání, často trpí bolestmi zad. Ulevit od nich mohou jak rehabilitační lékaři, tak některé alternativní metody – jako například přikládání baněk – tzv. baňkování.

Vždycky se při tom používají baňky různých velikostí a objemů, většinou kulovitého tvaru. Baňka se nahřeje a přiloží na kůži, která je namazaná masážním olejem. Po ochlazení okolním vzduchem vznikne PODTLAK a baňka se přisaje na pokožku. Je to metoda velmi stará a účinná, známá již ve starověku. Doba aplikace se pohybuje v řádu několika minut. Například při bolestech zad se doporučuje aplikace 3x/týden a poté udělat několikadenní pauzu.

Podtlak vtáhne kus kůže do baňky a způsobí mimo jiné popraskání drobných cévek. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované aplikaci vede k úlevě od bolesti. Baňky lze také posunovat po celé ploše zad.

Baňky se používají zejména při bolestech zad, kdy například reflexní terapie nemá tak rychlý léčebný efekt. Dále se používají při bolestech krční, bederní a kostrční páteře, při nastuzení či při bolestech meziobratlových plotének nebo ramene. Ale také k uvolnění svalové tkáně po namožení. Baňky se používají i jako prevence i když záda nebolí.
Podtlak současně vytváří vznik doprovodného efektu – krevních podlitin (hematomů) o velikosti dle použité baňky. Hematom nebolí a zmizí obvykle během týdne až 14 dnů. Baňkování lze provádět i u těhotných žen v sedě po dohodě s lékařem.

Aromaterapie

Působení bylinných esencí a olejů je prastarou a účinnou metodou masáží a regenerací organismu

Masáž nepředstavuje pouze způsob aplikace bylinných prostředku do organismu pokožkou ale zároveň stimuluje krevní oběh a imunitní systém, zmírňuje svalové napětí a ulevuje bolesti kloubů a svalstva. Masáž zajistí odplavení následků stresových situací a uklidní organismus.

Zvýšení účinku dosahuji zábalem postiženého místa speciální fólií po provedené masáži. Zábal se nechává na několik hodin či do druhého dne.Aromaterapie je jedním z nejstarších způsobů využití přírodních sil za účelem léčení a první záznamy o jejím používání nacházíme již v dobách egyptských pyramid. Současný název aromaterapie se požívá od roku 1937 a v posledních desetiletích její obliba prudce stoupá. Aromaterapie je velmi příjemná terapie kombinující účinky přírodních látek s dotykovou terapií.

Éterické oleje mají při masáži aromaterapeutické účinky. Esence proniká přímo pokožkou a přítomné aroma vyvolává neméně důležitý psychologický účinek.
Aromaterapie je jedním z nejlepších způsobů k uvolnění stresů a napětí, jimiž dnes mnozí z nás trpí. Esenciální oleje jsou přirozenými omlazujícími látkami. Je to ideální forma využívání rostlin v péči o pleť a tělo. Regulují činnost kapilár, obnovují vitalitu tkání, oživují a zvláčňují svalstvo.

Lymfotaping

Podporuje aktivně lymfatický systém

Speciální technika nalepování pružných pásek v souladu s lymfatickým systémem, která vychází z principů kineziotapingu. Směr nalepení tejpu je totožný se směrem toku lymfy. Po celou dobu aplikace probíhá v místě nalepení i v okolí jemná lymfodrenáž, zvýšené prokrvení a aktivace analgetického systému.
Lymfotaping efektivně podporuje účinky manuální lymfodrenáže, odstraňuje otoky, zamezuje opakované tvorbě lymfedémů, urychluje regeneraci a rehabilitaci po úrazech a operacích. Použitím lymfatické korekce nadlehčujeme kůži a tím umožňujeme zvýšený průtok lymfy, která odvádí toxiny z povrchových tkání. Dále podporuje imunitní systém a v neposlední řadě má i relaxační a kosmetický účinek.

Kdy využít lymfotaping


  • prodloužení účinku lymfodrenáže

  • dlouhodobá podpora lymfatického systému

  • odstranění otoků

  • odstranění křečovitých stavů

  • při bolestech velkých kloubů
V lymfotapingu (lymfatických korekcích) se využívá standardní elastický kinesio tape, který je při dodržení pravidel pro správnou aplikaci a správné sejmutí, velice šetrný k pokožce. Používá se tvar „vějíře“ k pokrytí co největší plochy otoku. Kotvu „vějíře“ umisťujeme proximálně od ošetřovaného místa a pokud je to nutné, do míst (funkčních) lymfatických uzlin. Kinesio tape se nanáší nejlépe absolutně bez napětí na specificky napolohovaný segment těla, který chceme kinesio tapem ošetřit a to tak, abychom dosáhli maximálně možného protažení kůže, a tím co největšího zvrásnění kinesio tapu (i tkání). Díky tomu vznikne v lymfatických kapilárách podtlak a lymfa je z mezibuněčného prostoru lépe nasávána do mízních cév. U správně nalepeného kinesio tapu dochází k „nadlehčení“ kůže, a tím k dekompresi mízních i krevních kapilár. Vzhledem k elastičnosti kinesio tapu, resp. „recoil efektu“, se jednotlivé pruhy „vějíře“ smršťují zpět a řídí tak tok lymfy směrem ke kotvě.

V lymfotapingu, stejně jako u jiných technik kinesiotapingu, necháváme kinesio tape nalepený 1-5 dní. Nutné je i zachování alespoň 24h pauzy před dalším lepením k regeneraci kůže a receptorů.
Prvním, důležitým krokem terapie, je na základě vyšetření, správné naplánování aplikace kinesio tapu - určení, odkud kam lze lymfu vést, kde je funkční lymfatické povodí. Cílovým místem by měl být funkční lymfatický spád včetně uzlin. Ať již působíme lymfodrenáží manuální, přístrojovou či pomocí kinesio tapu (nebo kombinací zmíněných) vždy bychom měli umět správně vyhodnotit strategii terapie (kam lymfu možno odvádět), být si vědomi kontraindikací a situací, kdy bychom měli být velice opatrní při zasahování do cévně-lymfatického systému. 
Možná kontraindikace u klientů s těmito diagnózami/stavy:
  • diabetes mellitus

  • onemocnění ledvin

  • vrozené srdeční vady

  • závažné hemodynamické změny

  • křehká a hojící se kůže

  • těhotenství
Relativními kontraindikacemi kinesiotapování obecně jsou:
  • hnisavé kožní projevy

  • bradavice, mateřská znaménka

  • otevřené rány

  • horečnaté stavy

  • elefantiáza

  • kardiopulmonární dekompenzace

  • ekzémy, alergie na složky kinesio tapu
Za absolutní kontraindikaci lymfotapingu jsou považovány:
  • otoky renálního původu (stlačitelný otok)

  • otoky hepatálního původu (stlačitelný otok)

  • otoky kardiálního původu (selhávání pravé poloviny srdce – stlačitelný otok kolem kotníků obou DKK, nejmenší po ránu a zvětšující se po námaze)

  • otoky zánětlivého – infekčního původu (erysipel – zarudlý bolestivý otok)

  • otoky v souvislosti s alergickou reakcí

  • lymforhea

  • hluboká žilní trombóza (jednostranný, akutně vzniklý, elastický, bolestivý otok s horkou napjatou kůží)

  • aktivní onkologický proces

  • tromboflebitida (zarudlý, palpačně bolestivý pruh)
Lymfotaping nejčastěji využíváme, je indikován u:
  • lymfedémů primárních, sekundárních (po radioterapii, chemoterapii, exenteraci uzlin, ablaci mammy...) – nestlačitelný, chronický, jednostranný/oboustranný otok, končetina tvaru válce

  • pooperačních otoků

  • traumatických otoků

  • neinfekčních otoků (artróza,...)

  • terapie jizev

  • varixů

  • chronické žilní insuficience (jedno/oboustranný otok, většinou se změnami kůže, eventuelně bércovými vředy)

  • otoky obličeje (pooperační, poúrazové)

  • hojení ran
 

Masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je prováděná pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo. Vysoce kvalitní vulkanické kameny uvolní svalstvo celého těla, klouby, prohřeje celý organismus, dodá energii, stimuluje krevní oběh. Lávové kameny mají hluboký účinek na celý organismus. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Otevřete pro sebe nové nezapomenutelné pocity.

Využití lávových kamenů

  • výborná masáž s podpůrným účinkem k regeneračním masážím
  • rozbíjí a uvolňují svalové bloky
  • masér spolu s lávovými kameny snadněji dosáhne odbourání zatuhlých svalů a to díky teplu. Sval se po přijetí tepla lépe uvolní a relaxuje a zregeneruje
    • příznivě ovlivní lymfatický systém, podpoří funkci ledvin a jater
    • uklidní organizmus jako celek a zbaví ho starostí a stresu
    • odstraní stres, nervozitu a nespavost
    • zrychlí metabolizmus a ovlivní trávení

Dostatečný odpočinek je klíčem k pevnému zdraví a duševní spokojenosti. Užijte si klidný a revitalizující spánek, i když zrovna nemáte na růžích ustláno.

 

Spirální stabilizace páteře

Hlavní principy metody
Spirální stabilizace páteře

  • spirální stabilizace páteře (stabilizace páteře spirálními svalovými řetězci)

  • aktivní útlum paravertebrálních svalů (svalů uložených podél páteře)

  • trakční síla (protažení páteře směrem vzhůru)

  • vertikální osa těla (osa těla shodná se zemskou přitažlivostí)

  • extenční pohybové vzory v pletenci ramenním a pánevním (pohyby paží a dolní končetinou vzad)


Více informací o spirální stabilizaci páteře najdete na www.spiralstabilization.com

Příčina problémů je na chodidle!

Biomechanická obuv s biomechanickou aktivní stélkou J Hanák ®
Chcete-li být zdraví, zajistěte biomechanické aktivní stélky pod chodidly od rána do večera v každé obuvi! Biomechanická aktivní stélka plně respektuje lidské chodidlo po stránce morfologie, biomechaniky i jeho funkce a dokonale nám nahradila přírodní podloží! 
Preventivně zajišťuje dobrý zdravotní stav člověka 
a jeho mobilitu až do konce života...

Základní informace najdete na www.botyhanak.cz Příčina všech zdravotních problémů je na chodidle!
Vážení zákazníci, abyste nemuseli zbytečně ztrácet čas čekáním, objednejte se, prosím, předem telefonicky. Děkuji a těším se na Vás.

Tel.: 728 072 773

Masáže Monika